מתי לפנות לטיפול פסיכולוגי

הרבה זמן אתם חושבים על זה, מתלבטים, שואלים את עצמכם "נו, אולי אני כבר אטפל בבעיה הזאת"...

אולי אפילו מישהו בסביבה (חבר? ילד? בן/בת זוג?) אמר לכם- "אתם חייבים לטפל בעצמכם!!". אז איך תדעו שכן, זה הזמן, ושהנה- הגעתם למקום הנכון?

התשובה לשאלה הנה מעט מורכבת וגם שונה עבור כל אחד. טיפול פסיכולוגי יכול לעזור במגוון רחב של מצבים בהם אדם מרגיש מצוקה נפשית. מצוקה כזו יכולה להיות ברורה כגון חרדה או דיכאון, או להתבטא בתחושה לאורך זמן של תסכול, עייפות או חוסר שביעות רצון מחיינו. לעתים הקושי הנו טבעי ואף נורמטיבי, למשל כתגובה לאירוע קשה. אולם כאשר מצוקה כזו מתמשכת על פני זמן רב (מספר חודשים עד מספר שנים) יש טעם לפנות לעזרה מקצועית.

פמה צ'ודרון בספרה הנפלא "כשהדברים מתפרקים" כותבת – "איש מעולם לא אמר לנו להפסיק לברוח מן הפחד. לעתים נדירות אומרים לנו להתקרב אליו, רק להיות שם, להכיר טוב יותר את הפחד…הדרך להמס את ההתנגדות לחיים היא לפגוש אותם פנים אל פנים".

בטיפול, אנחנו באים לפגוש את עצמנו, להכיר את עצמנו, ולהתיידד מעט עם האדם הזה שהוא-אני.

אם אתם מתלבטים לגבי טיפול פסיכולוגי ואינכם יודעים אם לפנות ומתי, אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר- בטלפון או במייל. אפשר לחשוב יחד אם זה הזמן הנכון, וניתן להגיע לפגישה ראשונה ללא התחייבות להמשך- להכיר, לראות, להתלבט ולהרגיש אם זה הצעד הנכון עבורכם.