שיקום

אם עברתם אירוע המצריך עבודה שיקומית- תאונה, אירוע מוחי או משבר אחר הפוגע בתפקוד- חשוב שתפנו לפסיכולוג שיקומי בעל ידע בתחום לו אתם זקוקים.


6שיקום-
פסיכולוגיה שיקומית והתערבות שיקומית יכולים להידרש במגוון רחב של קשיים ובעיות. החל ממצבי נכות פיזית ומחלות, כמו גם קשיים הנובעים מלקויות   אורגניות, דרך פגיעות ראש ועד למצבים שונים של קשיים נפשיים הגורמים לחוסר תפקוד, הטיפול השיקומי שם דגש על נושא התפקוד והעבודה, זאת כמובן במקביל ותוך כדי עיבוד של תכנים רגשיים. התפיסה השיקומית בה אני מאמינה גורסת כי טיפול נכון נתמך על ידי מספר גורמים טיפוליים, ולכן לעתים (אך ורק באישור המטופל ותוך שיתופו) משתפת פעולה עם גורמי טיפול ותמיכה בקהילה במשפחה (רופא, עו"ס, מורים, בני משפחה ועוד).

תפיסה שיקומית שמה דגש על עשייה במקביל לטיפול, ולעתים תזכיר "coaching"- מטפלת שיקומית תיתן לעתים "שיעורים" או "משימות" בין פגישה לפגישה ולעתים תעשה את המטלות יחד עם המטופל. כמו כן כחלק מן התפיסה הטיפולית ובמידת הצורך תלווה לעתים את המטופל לפגישות היכולות לקדם אותו מול גורמים שונים בקהילה, או תתלווה אליו ללמידה או לעשייה בהם מתקשה.

אם עברתם אירוע אשר הותיר אתכם עם נכות, פיזית או נפשית,  או עם פגיעה תפקודית המקשה על חייכם, צרו איתי קשר. ניתן לקדם ולשפר באופן משמעותי את איכות חייכם.